29. 12. 2015

Time for Reading

_DSC3897

Keď som bola malá, jediné, čo mi vedelo zlepšiť náladu (okrem jedla) boli knihy. Pri knihách som prestala plakať alebo sa hnevať a vžila som sa do príbehu, ktorý som čítala. Knihy som vtedy takpovediac hltala a skoro každý mesiac mi do zbierky pribúdali ďalšie. Ako som však rástla a povinností pribúdalo, prestala som čítať. Nie úplne. Sem-tam si nejakú knihu prečítam, no trvá mi dlhšie ako obvykle, kým sa dostanem na jej poslednú stranu.
Pred pár týždňami som mala veľmi zlú náladu, tak zlú, že mi dokonca nepomohli ani moje obľúbené škoricové koláčiky z Ikey. Čo mi však zlepšilo náladu boli, tak ako keď som bola malá, knihy! Dlho som mala v pláne nejaké nové si kúpiť, a keď som sa len tak motala po kníhkupectve, narazila som na dve, ktoré som mala vyhliadnuté a bez váhania som si ich kúpila.
A začala som znova čítať! A ani neviete aký je to pre mňa únik pred realitou. Zababušiť sa poriadne pod paplón a čítať a čítať a čítať.

_DSC3906

A aké knihy sú teda moje obľúbené?

Najradšej čítam knihy z vydavateľstva Evita press - knihy do kabelky napísané tak ako sa isté veci naozaj v živote dejú. Nepresladené romány zo života.
Na druhej strane ale milujem trilógiu 50 shades. Áno pre niektorých porno na stránkach papiera, pre mňa neskutočný príbeh lásky. A myslím, že nebudem jediná, ktorá by chlapa ako Christian chcela (M., ak to čítaš, teba chcem viac!).
Kniha, ktorá vybočuje z mojej zbierky je Krstný otec, ktorého som zhltla tak rýchlo, ako sa len dalo.
Keď som bola menšia, milovala som príbehy o nesmrteľných bytostiach, upíroch a čarodejniciach. Táto láska mi trochu pretrváva dodnes. Knihy od Deborah Harkness (Príbeh čarodejnice, Tieň noci a Kniha života) sú knihami práve o takýchto tvoroch, sú pre dospelých a plné histórie a dobrého vína - ak máte rady tento žáner, odporúčam!
Knihy, ktoré by som vedela čítať dokola (a sú to asi jediné knihy, ktoré som prečítala viac ako 2x) sú zo zbierky Džínsový denník - vždy som sa tak trochu v Paule videla.
O mojich obľúbených knihách by som vedela vravieť stále a stále by som nachádzala nejaké nové.
Mojimi už vyššie spomínanými novinkami do knižnice sú Miluj svoje telo a Sladký život bez cukru.
O týchto knihách Vám ešte určite napíšem v samostatnom článku. Zatiaľ som však milo prekvapená.

_DSC3899

Nie sú to však len knihy, ktoré ma čítaním upokojujú. Čítanie blogov mi vie takisto zdvihnúť náladu. Najmä keď sa na blogu dozviem niečo viac o osobe, ktorá príspevky píše. Mne sa takisto ľahšie píšu príspevky o tom, čo mám na srdci alebo o tom, čo sa v mojom živote práve deje. A takéto príspevky píšem aj radšej.

_DSC3901

Čítate radi? Ak áno, vedeli by ste mi odporučiť nejaké knihy?
A aké sú Vaše obľúbené knihy?

Budem rada, ak sa o to so mnou podelíte v komentároch!

Viki

3 komentáre:

 1. Viki, ja tiež milujem knihy ❤️ Uz od mala ❤️ Vždy sa dokážem do nich vcítiť 😍 Este aj teraz 😱 S trilogiou Džínsový denník sme na tom rovnako ❤️❤️ Milujem všetky knihy z tej edície ❤️ A moj autor ? Greenovi určite patrí prvotne miesto ❤️👏🏼 všetky knihy, objednávané este pred tým ako vyšli 😂 Teraz práve čítam trilógiu Drozdajky 😍

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ako malá som čítala rada rôzne knižky a potom som na to bohužiaľ akosi zanevrela. Teraz som si po dlhom čase kúpila knížku a už sa teším, kedy sa konečne do nej začítam. Mám rada rôzne teen príbehy ( rada sa vraciam späť a závidím stredné školy v zahraničí) alebo potom nejaké drámy a romány :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, milujem tvoje články! ♥

  sydneysleek

  OdpovedaťOdstrániť